Inteva Products mianuje Kierownictwo Linii Produktów

TROY, MICH., 3 Styczeń 2011– Inteva Products, LLC spółka zależna Renco Group, Inc, poinformowała o powołaniu czterech dyrektorów linii produktowych podlegających bezpośrednio prezesowi i dyrektorowi generalnemu Inteva Lon Offenbacher. Inteva oparła swoje produkty i usługi na czterech liniach produktów: Systemy Zamykania, Systemy Wnętrz, Systemy Dachowe, oraz Silniki i Elektronikę. Stanowiska kierownicze objęte ze skutkiem natychmiastowym należą do:

  • Pierre Blanchard, Senior Director Produktów Linii Silników i Elektroniki
  • Bill Hanna, V-ce Prezes i Executive Director Produktów Linii Systemów Zamykania
  • Stefan Land, V-ce Prezes I Executive Director Produktów Linii Systemów Dachowych
  • Pat Stewart, V-ce Prezes i Executive Director Produktów Linii Systemów Wnętrz

"Teraz, gdy przejęcie działalności grupy Body Systems firmy ArvinMeritor jest kompletne, mam przyjemność ogłosić nową strukturę organizacyjną stworzoną w celu przyspieszenia wzrostu potencjału naszej nowej i rozszerzonej oferty produktów" powiedział Offenbacher. "Mamy znakomitą ofertę produktów, doświadczenie i globalne spojrzenie. Ci liderzy wnoszą ogromną wartość dla organizacji i naszych klientów".

Kierownictwo linii produktów będzie odpowiedzialne za zarządzanie programami, strategię rozwoju produktu i rentowności linii produktów oraz ich wzrost. Linia innowacyjnych produktów firmy Inteva sprawdza się w wielu przemysłach, takich jak: motoryzacyjny, obronny, produktów konsumenckich i rekreacyjnych, przemysłowych i morskich.

Pierre Blanchard dawniej Senior Director ds. Inżynierii Produkcji w ArvinMeritor grupy kapitałowej Body Systems. Dodatkowo, w ciągu ostatnich 18 miesięcy, kierował działalnością Rozwoju Dostawców Body Systems. Blanchard rozpoczął swoją karierę w ArvinMeritor ponad 20 lat temu jako Inżynier Produkcji i zajmował stanowiska coraz bardziej odpowiedzialne we Francji i Stanach Zjednoczonych, w tym pracował jako Site Manager w Esson we Francji. Blanchard ma tytuł inżyniera z Institut Catholique des Arts et Metiers.

Bill Hanna pracował jako Główny Inżynier Systemów Zamykania dla Inteva Products od maja 2010. Przed dołączeniem do Inteva, Hanna był Dyrektorem ds. Bezpieczeństwa Systemów Inżynierii Delphi Electronics and Safety, Mieszkał w Szanghaju w Chinach. Na tym stanowisku był odpowiedzialny za globalne działania inżynieryjne w wielu zakładach produkujących: poduszki powietrzne, kierownice, pasy bezpieczeństwa, czujniki zderzeniowe oraz systemy bezpieczeństwa. Bill ma tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii mechanicznej w Uniwersytecie Purdue oraz tytuł magistra z zarządzania i inżynierii produkcji na Uniwersytecie Stanforda.

Stefan Land został V-ce Prezesem i Dyrektorem Generalnym grupy Body Systems, które to stanowisko piastował od 2008 roku. W 2007 roku Land został mianowany V-ce Prezesem ds. Jakości ArvinMeritor Light Vehicle Systems. Land dołączył do ArvinMeritor w styczniu 2004 roku jako Senior Director of Global Quality for the Emissions Technology po objęciu wielu stanowisk kierowniczych w branży motoryzacyjnej w Niemczech, w tym zarządzaniu fabryką. Land posiada dyplom z inżynierii mechanicznej Berufsakademie, w Stuttgarcie w Niemczech.

Pat Stewart jest członkiem personelu kierowniczego, który z powodzeniem zakładał Inteva Products w 2008 roku. Jest odpowiedzialny za globalny inżyniering w centrach technicznych w Vandalia, Ohio; Troy, Mich.; i w Wuppertal w Niemczech. Przed dołączeniem do Inteva, Stewart w firmie Delphi i u innych dostawców podejmował się różnorodnych zadań związanych z zarządzaniem materiałami i procesami, urządzeniami i narzędziami, projektowaniem produktu i zarządzaniem programami. Stewart otrzymał tytuł licencjata w dziedzinie inżynierii chemicznej na Uniwersytecie w Dayton i tytuł magistra nauk inżynierii w Instytucie Politechnicznym Rensselaer.

O Inteva Products, LLC

Inteva Products, LLC jest wiodącym światowym dostawcą oferującym innowacyjne i przyjazne dla środowiska produkty, które polepszają jakość i wydajność dostarczając oryginalnych rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, obronnego, morskiego jak również produkty dla konsumenta i na rynek rekreacyjny. Inteva jest skoncentrowana na dostarczaniu produktów wysokiej jakości uwzględniając czas i budżet. Firma ma zasoby globalne w zakresie inżynieringu, produkcji i obsłudze klienta dla Systemów Zamykania, Systemów Wnętrz, Silników i Elektroniki i Systemów Dachowych. Inteva jest skoncentrowana na trwałym i równomiernym rozwoju zapewniając doskonałą obsługę klienta i najlepsze miejsce pracy dla swoich pracowników. Siedziba firmy mieści się w Troy w stanie Michigan, firma liczy ponad 8 000 pracowników w 18 krajach. Aby dowiedzieć się więcej proszę odwiedzić stronę internetową www.intevaproducts.com.